Logopeda dziecięcy Gdańsk
- Strona Główna
- Logopeda dzięcięcy
Logopeda dziecięcy Gdańsk
- Strona Główna
- Logopeda dzięcięcy
Nasi specjaliści posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w pracy z dziećmi, co pozwala na indywidualne podejście i dobranie właściwej formy terapii. W naszej pracy wykorzystujemy różne metody terapeutyczne, które pozwalają skutecznie pomagać młodszym pacjentom. Współpracujemy z rodzicami i opiekunami, przekazując ciekawe wskazówki i zachęcamy do systematycznej pracy z dzieckiem w domu.
Logopeda Gdańsk
Abrahama 1A /lokal 3.03, (II piętro)
Umów wizytę do logopedy
+ 48 512 237 427
Czym zajmuje się logopeda dziecięcy?
Logopeda dziecięcy to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem oraz terapią różnych zaburzeń mowy u dzieci. Jego zadaniem jest pomoc w rozwoju mowy dziecka oraz zapobieganie ewentualnym problemom z nią związanym.
Logopeda dziecięcy Gdańsk - pomoc w rozwoju mowy dziecka
Rozwój mowy swojego dziecka możesz wspierać już od pierwszych miesięcy życia – śpiewaj, czytaj, mów do dziecka. Aby uniknąć opóźnionego rozwoju mowy dziecka (ORM) warto wykorzystywać metody, które świetnie wpływają na rozwój mowy np. rymowanki, wierszyki oraz zabawy paluszkowe. Najważniejsza dla dziecka jest jednak Twoja obecność i Twój głos. Angażuj dziecko w codzienne aktywności – gotowanie czy sprzątanie. Mów krótkimi, prostymi zdaniami. Nazywaj czynności i opowiadaj o nich. Zadawaj pytania. Pamiętajmy, że dziecko uczy się mowy poprzez doświadczanie.
Kiedy do logopedy - co zrobić gdy dziecko ma problem z wymową?
Wady wymowy wykryte wcześnie są łatwe do leczenia. Im szybciej podejmiemy decyzję, tym lepiej dla dziecka. Dziecko u logopedy dziecięcego nie tylko uczy się prawidłowej wymowy, ale również właściwej komunikacji.
Przykłady kiedy warto udać się z dzieckiem do logopedy?
- Kiedy nie mówi lub mówi bardzo mało.
- Kiedy nie wymawia pewnych głosek, jego mowa jest niezrozumiała.
- Kiedy mówi przez nos.
- Kiedy podczas mówienia, wsuwa język między zęby.
- Kiedy przestało mówić lub mówi tylko w określonych sytuacjach.
- Kiedy oddycha przez usta i śpi z otwartą buzią.
- Kiedy ma trudności z jedzeniem.
- Kiedy wykazuje problemy z nauką czytania lub pisania.
W jaki sposób pomaga logopeda dziecięcy?
Zanim udasz się na konsultację do logopedy dziecięcego, warto przypomnieć sobie pewne kwestie, o które może pytać. Pozwala to oszczędzić czas, który można przeznaczyć na pogłębienie wywiadu i szybsze postawienie diagnozy.
Logopeda dzięcięcy może pytać o:
- przebieg ciąży,
- przebieg porodu,
- rozwój dziecka,
- to czy dziecko często choruje.
Czy terapia logopedyczna dzieci przynosi efekty?
Nowoczesna logopedia potrafi wiele, ale sztuka mówienia najczęściej jest procesem żmudnym. Jeśli wspomagana jest przez odpowiednie programy i ćwiczenia logopedyczne, przynosi prędko wymierne efekty.
Wizyta u logopedy w Gdańsku - ile trwa i jak często?
Zalecana częstotliwość zajęć w podstawowym przypadku to raz w tygodniu.