Neurologopeda Gdańsk

Neurologopeda Gdańsk w Akademii Mowy. Pomagamy osobom dorosłym oraz dzieciom, które zmagają się z różnymi zaburzeniami komunikacji. Zespół tworzą doświadczeni specjaliści w diagnozowaniu i prowadzeniu terapii osób potrzebujących pomocy neurologopedycznej.

Neurologopeda Gdańsk dla dzieci i dorosłych

Pomagamy noworodkom, dzieciom oraz osobom dorosłym. Jeżeli potrzebujesz pomocy neurologopedy w Gdańsku, umów się na konsultację ze specjalistą, ponieważ dobierze on najlepsze rozwiązanie dla Ciebie lub twojego dziecka. Nasza poradnia neurologopedyczna znajduje się w centrum Gdańska – Oliwa Wrzeszcz.

Logopeda Gdańsk

Abrahama 1A /lokal 3.03, (II piętro)

neurologopeda gdańsk

Kto to neurologopeda i czym się zajmuje?

Neurologopeda zajmuje się diagnozą oraz terapią zaburzeń mowy podobnie do logopedy, natomiast jego zakres pracy poszerzony jest o leczenie zaburzeń komunikacji pochodzenia neurologicznego, które wymagają dodatkowej, specjalistycznej wiedzy.

Neurologopedzi obejmują opieką dzieci i osoby dorosłe z uszkodzeniami i dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego, zespołami genetycznymi, małymi dziećmi z obciążonym okresem ciążowym i okołoporodowym, dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, zaburzeniami mowy i komunikacji oraz osobami dorosłymi z zaburzeniami mowy o podłożu neurologicznym np. po udarze.

Neurologopeda dla dorosłych

Neurologopeda dla dorosłych - kiedy się zgłosić?

To specjalista, który pomaga osobom dorosłym po udarach i różnego rodzaju wypadkach, podczas których dochodzi do częściowego uszkodzenia mózgu. Najczęstsze problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci do neurologopedy dla dorosłych w naszej placówce to:
problem z komunikacją po udarze / jąkanie / problem z mówieniem oraz oczywiście wady wymowy
Afazja po udarze

Afazja po udarze - wizyta u neurologopedy

Wizyta u neurologopedy w przypadku udaru mózgu u pacjenta jest bardzo często potrzebna. Podczas udaru dochodzi do uszkodzeń komórek mózgowych, co często skutkuje powstaniem problemów z komunikacją oraz mową. Zaburzenia tworzenia wypowiedzi oraz ich rozumienia nazywamy afazją.
Rehabilitację należy rozpocząć jak najwcześniej, ponieważ daje to szanse na przywrócenie sprawności w jak największym stopniu. Istotna jest także systematyczność ćwiczeń i współpraca ze specjalistami takimi jak psycholog i fizjoterapeuta.
opóźniony rozwój mowy u dziecka

Jak rodzic może wesprzeć rozwój mowy dziecka - co sugeruje neurologopeda?

Rozwój mowy swojego dziecka możesz wspierać już od pierwszych miesięcy życia – śpiewaj, czytaj, mów do dziecka. Rozwój mowy świetnie wspierają rymowanki, wierszyki oraz zabawy paluszkowe. Najważniejsza dla dziecka jest jednak Twoja obecność i Twój głos. Angażuj dziecko w codzienne aktywności – gotowanie czy sprzątanie.
Mów krótkimi, prostymi zdaniami. Nazywaj czynności i opowiadaj o nich. Zadawaj pytania. Dziecko uczy się mowy poprzez doświadczanie, więc warto o tym pamiętać.
NEUROLOGOPEDA GDAŃSK

Kiedy warto pójść z dzieckiem do neurologopedy?

neurologopeda Gdańsk
neurologopeda
NEUROLOGOPEDA DZIECIĘCY

Komu pomoże neurologopeda?

Neurologopeda opieką obejmuje dorosłych oraz dzieci w różnorodnych przypadkach.

NEUROLOGOPEDA afazja

Pierwsza wizyta u neurologopedy – o co pyta oraz jak się przygotować?

Na pierwszym spotkaniu neurologopeda zwykle przeprowadza szczegółowy wywiad, ponieważ potrzebuje kluczowych informacji dotyczących rozwoju problemu oraz występujących dolegliwości.

Pytania, które może zadać neurologopeda:

wizyta neurologopedyczna
neurologopeda
neurologopeda wrzeszcz

Czy potrzebuję skierowania od lekarza, aby móc skorzystać z usług neurologopedy?

Nie, skierowanie od lekarza nie jest wymagane. Możesz bezpośrednio umówić wizytę w naszej placówce. Jeżeli wizytę u neurologopedy poprzedzała wizyta u innych specjalistów np. neurologa, psychologa warto zabrać ze sobą na wizytę wszelką uzyskaną dokumentację. Przygotowane wcześniej opinie mogą pomóc neurologopedzie podczas stawiania diagnozy.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące neurologopedy w Gdańsku:

Rozwiej wątpliwości dotyczące formy i przebiegu pomocy neurologopedycznej
Dobry neurologopeda to taki, który ma odpowiednią wiedzę i wie co robi. Wie również o co pytać i jak pokierować rodzicami, aby terapia przynosiła jak najlepsze efekty. Jest cierpliwy i uważny na potrzeby Pacjenta. Potrafi postawić właściwą diagnozę i wdrożyć odpowiednio dobrany plan terapii.
Logopeda wspiera rozwój prawidłowej mowy, uczy jak poprawnie wymawiać określone dźwięki, by na koniec dotrzeć wraz z pacjentem do płynnej, swobodnej wymowy. Neurologopeda jest specjalistą zajmującym się diagnozą oraz terapią zaburzeń mowy i komunikacji pochodzenia neurologicznego. Pracuje z Pacjentami z uszkodzeniami i dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego.
Na przeprowadzenie rzetelnej diagnozy neurologopedycznej specjalista potrzebuje zazwyczaj od 1 do 2 spotkań, w zależności od złożoności problemu Pacjenta. Czas trwania jednej jednostki terapii neurologopedycznej to około 45-50 minut.
Sugerowana częstotliwość zajęć terapii to 1-2 razy w tygodniu. Niezwykle ważne są również ćwiczenia dodatkowe poza zajęciami. Systematyczna i codzienna praca w domu jest kluczem do sukcesu.